Amerika’nın çöküşünü anlatan ‘İç Savaş’ filmi ABD’de rekor açılış yaptı

Amerika’nın çöküşün eşiğine gelişini konu alan “Civil War” (İç Savaş) filmi, 12 Nisan’da ABD’de seyirciyle buluştu. Film, ilk hafta sonunda 25,7 milyon dolarlık açılış hasılatı yaparak hem gişenin lideri oldu hem de ülke genelinde vizyona girerek, tüm zamanların en iyi açılış yapan bağımsız filmi oldu.

“28 Gün Sonra”, “Ex Machina” ve “Yok Oluş” gibi kült filmlerin senaristliğini yapan Alex Garland’ın yazıp, yönettiği film, federal hükümete karşı ayaklanan 19 eyaletin Amerika’yı iç savaşa sürüklemesini konu alıyor. Yakın bir gelecekte geçen hikayede ABD çöküşün eşiğine geliyor.

“İç Savaş”ın kadrosunda Kirsten Dunst, Jesse Plemons, Nick Offerman, Wagner Moura, Stephen McKinley Henderson, Cailee Spaeny, Karl Glusman, Sonoya Mizuno, Jonica T. Gibbs ve Jess Matney gibi isimler yer alıyor.

Türkiye’deki dağıtımını TME Films’in üstlendiği, “İç Savaş”, 19 Nisan’da vizyonda olacak.

Filmin konusu şöyle:

Bir iç savaşa karışmış birden fazla gruba bölünmüş yakın gelecekteki bir Amerika’da geçen filmde, federal hükûmete karşı ayaklanan eyaletlerin oluşturduğu silahlı bir ittifak olan Batı Güçleri’nin başkente saldırmasına günler kalmıştır. Başkanla (Nick Offerman) son bir röportaj yapma umuduyla, dünyanın dört bir yanındaki vahşeti ve istikrarsızlığı görüntülemiş, tecrübeli bir savaş fotoğrafçısı olan Lee (Kirsten Dunst), aralarında isteksizce akıl hocalığı yapmaya başladığı Jessie (Cailee Spaeny) adında genç ve hevesli bir fotoğrafçının da bulunduğu küçük bir gazeteci grubuyla Beyaz Saray’a gider.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x